برگشت پذیر بودن بینی گوشتی

آیا بینی های گوشتی برگشت پذیر هستند؟

برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی یکی از نگرانی‌هایی است که همواره افراد با آن مواجه هستند و در برخی موارد باعث پشیمانی و دلسرد شدن افراد نیز خواهد شد. هدف از جراحی بینی، برطرف کردن نواقص و مشکلات آن به صورت دائمی است که البته در گذشته برخی از بینی‌های گوشتی با چالش بازگشت روبرو می شدند. با توجه به اینکه بافت پوستی بینی‌های گوشتی بسیار ضخیم و حجیم است، فرم دهی به آن یکی از چالش‌های بزرگ برای پزشکان به شمار می‌آید.

آیا-بینی-های-گوشتی-برگشت-پذیر-هستند؟پ

برای به حداکثر رساندن میزان موفقیت جراحی بینی‌های گوشتی می‌بایست حتما به پزشک متخصص مراجعه کرد. در ادامه نیز با ما همراه شوید تا به بررسی علل برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی و روش‌های جلوگیری از آن بپردازیم.

آیا امکان برگشت فرم بینی‌های گوشتی بعد از جراحی وجود دارد؟

افرادی که بینی گوشتی دارند همیشه با این ترس و چالش مواجه هستند که آیا بینی‌های گوشتی برگشت‌پذیر هستند؟ یا خیر؟ در پاسخ به این عزیزان باید گفت که خیر، در صورتی که جراحی رینوپلاستی توسط متخصص حرفه‌ای و بر اساس جدیدترین تکنیک‌های روز انجام شود، هیچ گونه برگشت‌پذیری وجود ندارد.

امروزه متخصصین حرفه‌ای در جراحی بینی‌های گوشتی جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا را پیاده‌سازی می‌کنند، در واقع به کمک این روش غضروف‌های بینی به بهترین شکل ممکن تقویت شده و همین در افزایش استحکام آن تاثیر بسزایی دارد. بر این اساس می‌توان به راحتی کار فرم دهی به بینی را انجام داد که میزان برگشت‌پذیری و افتادگی را به حداقل می‌رساند.

علت برگشت‌پذیر بودن بینی‌های گوشتی

در پاسخ به این سوال که آیا بینی‌های گوشتی برگشت‌پذیر هستند؟ گفتیم که در صورت مراجعه به پزشک متخصص این احتمال به صفر می‌رسد. البته هنوز هم افرادی هستند که با اطمینان به کار و مهارت برخی متخصصین، بینی خود را به تیغ جراحی می‌سپارند و پس از مدتی شاهد برگشت آن هستند. از مهم‌ترین علل برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی می‌توان به ضعیف بودن پایه‌ی بینی اشاره کرد.

علت-برگشت‌پذیر-بودن-بینی‌های-گوشتی

زمانی که طی عمل جراحی بینی گوشتی، پایه بینی ثابت به جای بماند، پس از مدتی توانایی خود برای نگهداشتن وزن بینی را از دست داده و به مرور بینی حالت افتاده به خود می‌گیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه ضخامت پوست بینی بیشتر باشد، تورم ایجاد شده بیشتر و در نهایت عوارض آن نیز بیشتر خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکلات روش‌های جدید ابداع شده که به کمک آن می‌توان برگشت‌پذیر بودن بینی‌های گوشتی را به صفر رساند.

روش‌های جلوگیری از برگشت فرم بینی‌های گوشتی بعد از جراحی

برگشت‌پذیر بودن بینی‌های گوشتی چالش و دل مشغولی زیادی برای افراد ایجاد می‌کند به گونه‌ای که گاهی برخی از آن‌ها از انجام عمل جراحی منصرف می‌شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که همه‌ساله با پیشرفت زیادی در حوزه علم پزشکی همراه هستیم که به کمک آن روش‌های برای جلوگیری از برگشت‌پذیر بودن بینی‌های گوشتی ابداع شده است. در این روش‌ها از غضروف‌های تقویت کننده استفاده می‌شود که استحکام پایه بینی را افزایش می دهد.

برای پیشگیری از برگشت فرم بینی‌های گوشتی رعایت برخی نکات از اهمیت زیادی برخوردار است، در واقع‌عدم رعایت این موارد باعث افزایش تورم و سنگینی بافت پوست بینی شده و عوارض متعددی همچون افتادگی و برگشت فرم بینی را به همراه خواهد داشت. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر هستند:

✅ استفاده از کمپرس سرد

✅ چسب زدن بینی بعد از عمل‌

✅ عدم مصرف الکل و دخانیات

✅ به حداقل رساندن مصرف نمک

✅ مصرف غذای آبکی و سوپ مانند

✅ بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب و در طول روز

✅ مصرف کمپوت و نوشیدنی‌های ضد ورم مثل کرفس و آناناس

سوالات متداول 

آیا مصرف آناهیل احتمال برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی را کاهش می‌دهد؟

بله، در تولید این قرص از ماده‌ای به نام بروملین وجود دارد که تاثیر بسزایی در کاهش التهاب و تورم دارد. این محصول خاصیت ضد درد و کبودی را نیز دارد و به ترمیم جای زخم و بخیه نیز کمک می‌کند.

رعایت مراقبت‌های بعد از رینوپلاستی چه تاثیری در پیشگیری از برگشت فرم بینی گوشتی دارد؟

رعایت این نکات میزان تورم و التهاب را به حداقل می‌رساند و این خود یک امر پیشگیرانه به شمار می‌آید.

برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی در آقایان و خانم‌ها به یک صورت است؟

بله، این چالش تفکیک جنسیتی ندارد و بیشتر تخصص پزشک در آن دخیل است.

بینی گوشتی را عمل بکنیم یا نه؟

برگشت‌پذیر بودن بینی گوشتی یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد را از انجام جراحی رینوپلاستی باز می‌دارد. با توجه به اینکه تکنیک‌های جدید و متد‌های بروز شده به دنیای پزشکی راه را باز کرده اند، متخصصین با تقویت کردن پایه بینی احتمال بازگشت و افتادگی بینی را به حداقل رسانده اند. البته توجه داشته باشید که برای انجام جراحی بینی گوشتی حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *