عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی و ویژگی های آن

عمل بینی فانتزی با هدف کوچک کردن سایز و اندازه بینی انجام می‌شود. بعد از این مدل جراحی، بینی از نمای نیمرخ قوس زیادی دارد، نوک بینی به صورت سربالا است و از نمای روبرو باریک و جذاب به نظر می‌رسد. جراحی بینی به سبک فانتزی در بین انواع مدل‌های عمل بینی یکی از پرطرفدارترین مدل‌های جراحی محسوب می‌شود که متقاضیان بسیاری دارد. اما همه افراد متقاضی نمی‌توانند نتیجه مطلوبی از انجام عمل بگیرند؛ افرادی که بینی آن‌ها غضروف‌های مستحکم و بافت محکم دارد، برای این عمل مناسب ترهستند.

جراحی-بینی-فانتزی-و-ویژگی-های-آن

جراحی بینی فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

راجع به اینکه جراحی بینی فانتزی برای چه افرادی مناسب است باید بگوییم که در طی این عمل، بینی حالت عروسکی پیدا می‌کند و کوچک می‌شود. به این ترتیب این عمل برای افرادی که بینی استخوانی دارند، مناسب‌تر است. در کل کاندیدای مناسب برای عمل بینی فانتزی دارای بینی‌های استخوانی، کوتاه، نوک بینی کوتاه، بینی دارای انحراف و افراد دارای برآمدگی کوتاه پیشانی هستند. در این افراد نتیجه عمل فوق العاده زیبا و رضایت بخش می‌شود. به همین علت زمانی که به پزشک جراح مراجعه می‌کنید و مشاوره‌های لازم را انجام می‌دهید، پزشک با توجه به فرم صورت شما نوع جراحی را تعیین می‌کند.

بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد؟

بینی فانتزی به واسطه داشتن یک سری ویژگی‌ها از سایر مدل‌های جراحی بینی متمایز می‌شود. بینی‌هایی که تحت جراحی فانتزی قرار می‌گیرند دارای ویژگی‌های زیر هستند.

✅ سایز و اندازه بینی بسیار کوچک است.

✅ نوک بینی به سمت بالا متمایل می‌شود.

✅ تیغه‌های بینی بسیار نازک هستند.

✅ بینی در نمای نیمرخ قوس زیادی دارد.

✅ سوراخ‌های بینی در این مدل بسیار کوچک هستند.

✅ در قسمت پشت بینی از یک ایمپلنت استفاده می‌کنند.

✅ برای اینکه نوک بینی را شکل بدهند یک ایمپلنت سفارشی در بینی قرار می‌دهند.

✅ جنس ایمپلنتی که در این بینی استفاده می‌شود از سیلیکون یا گورتکس است.

✅ این بینی به بینی عروسک‌های باربی شبیه است و به همین علت برخی آن را به نام بینی عروسکی می‌شناسند.

✅ بینی عروسکی تمام ویژگی‌های بینی طبیعی را دارد اما بی‌نقص‌تر و زیباتر است.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

رعایت کردن اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی باعث می‌شود که از انجام این جراحی نتیجه مطلوبی را به دست بیاورید و در نهایت از مدل بینی راضی باشید. برخی از این اقدامات به شرح زیر است.

اقدامات-قبل-از-جراحی-بینی-فانتزی

✅ در جلسه مشاوره‌ای که با پزشک دارید خواسته‌ها و انتظاراتتان را از مدل بینی و شکل آن به طور واضح بازگو کنید.

✅ بدانید انتظاراتی که از جراحی بینی فانتزی دارید باید واقع‌گرایانه باشد و انتظار معجزه نداشته باشید.

✅ آزمایش‌هایی را که قبل از انجام جراحی دکتر تجویز می‌کند به دقت انجام دهید.

✅ به مدت دو هفته قبل از انجام عمل بینی فانتزی از مصرف داروهایی از جمله آسپرین و داروهای دارای پروفن خودداری کنید. عدم توجه به این موضوع باعث اختلال در گردش خون می‌شود و ممکن است منجر به خونریزی شدید حین جراحی شود.

✅ دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف مواد مخدر نیکوتین‌دار و مصرف سیگار اجتناب کنید.

✅ متقاضیان جراحی بینی عروسکی باید مصرف نوشیدنی‌های دارای الکل را تا دو هفته قبل از جراحی قطع کنند.

نحوه انجام جراحی بینی فانتزی

برای انجام عمل بینی فانتزی پس از انجام آزمایش‌های مختلف و بررسی‌های فیزیکی به منظور تشریح آناتومی صورت زیباجو، تغییرات مد نظر با توجه به آناتومی صورت طراحی می‌شود.

برای طراحی بینی ارتفاع و نوک بینی را به طور دقیق اندازه می‌گیرند و با استفاده از اسکنر سه بعدی بینی را طراحی می‌کنند. قبل از اجرای جراحی، ایمپلنت مورد نیاز برای بینی زیباجو ساخته می‌شود. سپس پزشک با توجه به ویژگی‌های متفاوتی که هر بینی دارد از روش‌های باز یا بسته برای جراحی بینی استفاده می‌کند.

در عمل بینی باز، پوشش روی بینی را برمی‌دارند، استخوان غضروف داخل آن را به سمت بالا می‌کشند و سپس بخیه می‌کنند. اما در تکنیک عمل بینی بسته، همه تغییرات و برش‌ها از داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود.

هر یک از این تکنیک‌ها مزایای خاص خود را دارند. به طور مثال در تکنیک عمل بینی باز، به دلیل اینکه پوشش روی بینی کنار می‌رود پزشک به راحتی به ساختار داخل بینی و استخوان آن دسترسی دارد و به راحتی می‌تواند تغییرات لازم را اعمال کند. اما محل زخم‌ها تا مدتی روی بینی باقی می‌ماند. اما در عمل بینی بسته، دسترسی به ساختار درون بینی کم است اما هیچ زخم یا اسکاری بعد از جراحی وجود ندارد.

معایب جراحی بینی فانتزی

از معایب عمل بینی فانتزی باید به این موضوع اشاره کنیم که ریسک انجام این عمل بسیار بالاست. به طوری که اگر این جراحی توسط پزشک متخصص انجام نشود آسیب‌های جبران ناپذیر و جدی را به بار می‌آورد.

در جراحی بینی به سبک فانتزی سوراخ‌های بینی و ساختار داخلی آن بسیار کوچک می‌شود و این موضوع می‌تواند باعث اختلال در تنفس و اختلال در حس بویایی شود. همچنین ممکن است به مرور زمان با تغییر فرم بینی، این مشکلات تشدید پیدا کنند.

سوالات متداول در مورد عمل بینی فانتزی

هزینه جراحی بینی فانتزی چقدر است؟

هزینه این جراحی با توجه به میزان تخصص و مهارت پزشک، نوع عمل، میزان سختی، محل انجام جراحی و… تعیین می‌شود.

آیا کبودی بعد از انجام عمل بینی فانتزی طبیعی است؟

بله این کبودی واکنش طبیعی بدن به آسیب‌هایی است که در طول عمل به عضو وارد می‌شود.

آیا برای بهبود ورم عمل بینی فانتزی می‌توان از کمپرس یخ استفاده کرد؟

بله یکی از راه‌هایی که برای کاهش تورم به خصوص در روزهای ابتدایی بعد از عمل می‌توانید انجام دهید استفاده از کمپرس یخ است.

در نهایت عمل بینی فانتزی خوب است؟

عمل بینی فانتزی یکی از روش‌های جراحی زیبایی بینی است که طرفداران بسیاری دارد. در این عمل سایز و اندازه بینی به شکل ویژه‌ای کاهش پیدا می‌کند و ظاهر بینی به عروسک‌های باربی شبیه می‌شود. عمل بینی به سبک فانتزی باید حتماً زیر نظر افراد متخصص صورت گیرد در غیر این صورت عوارضی مانند اختلال در حس بویایی و مشکلات تنفسی را در پی دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *