جراحی لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی و هرآنچه باید بدانید!

جراحی لیفت پیشانی انواع افتادگی های پیشانی و ابروها را برطرف می‌کند و نتایج بسیار ماندگار دارد. چروک های این نواحی از صورت سبب شده تا چهره زود به سمت پیری پیشرفت کند و زمانی که شما در آینه به صورت خود نگاه کنید، مایوس شوید. با از دست رفتن خاصیت کشسانی و ارتجاعی، آویزان شدن پوست به سمت پایین شروع می‌شود اما امروزه دیگر نیازی به ناراحتی از این بابت نیست زیرا می‌توان با انجام عمل لیفت پیشانی، ابروها را به سمت بالا کشید و تمامی افتادگی های ناحیه پیشانی و شقیقه ها را از بین برد.

جراحی-لیفت-پیشانی-و-هرآنچه-باید-بدانید

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این روش پیشرفته اطلاعات بیشتری کسب کنید.

علل انجام جراحی لیفت پیشانی

دلایل مختلفی برای انجام این جراحی میان خانم ها و آقایان وجود دارد که عبارتند از:

❇️ قرارگیری ابرو ها پایین تر از حالت ایده آل

❇️ وجود خطوط عمیق در ناحیه پیشانی و ابرو

❇️ اعتماد به نفس پایین در اثر افتادگی و آویزان بودن پوست

❇️ احساس پیری به دلیل چروک و افتادگی پوست پیشانی

❇️ غمگین به نظر رسیدن چهره به دلیل فرم ابروها و چروک آن ها

البته ناگفته نماند که شاید افراد به دلایل دیگری قصد انجام این جراحی را داشته باشند اما به هر حال تمامی این موارد به اخذ نتیجه زیبایی ختم می‌شود.

کاندیدای مناسب جراحی لیفت پیشانی

شما به عنوان فردی که به انجام این روش علاقمند است، باید بدانید که جراحی لیفت پیشانی برای همه اشخاص مناسب نیست. شما کاندید خوبی برای عمل لیفت پیشانی هستید، اگر:

کاندیدای-مناسب-جراحی-لیفت-پیشانی

✅ شرایط بدنی سلامت داشته باشید.

✅ اگر از سیگار و دخانیات استفاده نمی‌کنید.

✅ اگر از بیماری های زمینه ای کنترل نشده برخوردار نیستید.

✅ اگر شما از رده سنی 30 سالگی به بعد برای انجام این تکنیک رجوع کرده باشید.

✅ در صورتی که انتظارات رویایی از انجام این نوع جراحی نداشته باشید و واقع بین باشید.

فرایند جراحی لیفت پیشانی

حتما شما هم همانند سایر افرادی که خواستار انجام این جراحی هستند، علاقه دارید که بدانید به چه نحوی این جراحی انجام می‌گیرد. برای شروع ابتدا فرآیند بیهوشی انجام می‌شود که البته این نوع بیهوشی بسیار سبک و به حالت خواب است.

در حالت متداول و عموما از روش جراحی کامل یا همان کلاسیک استفاده می‌کنند که از پشت دو گوش و محل رویش مو در بالای پیشانی برش ایجاد می‌کنند. پوست را به مقدار مورد نظر کشیده تا جایی که افتادگی ابرو برطرف شود و چهره فرد حالت مصنوعی به خود نگیرد. سپس پوست به ناحیه مد نظر یا همان استخوان ثابت شده و محل برش به طور بسیار ظریفی بخیه می‌خورد.

طی انجام این روش تمامی چروک های افقی موجود در پیشانی و شقیقه ها از بین می‌رود و حتی مقداری بر تغییر فرم چشم و بازتر شدن آن ها نیز تاثیر دارد. توجه داشته باشید که ما در این بخش فقط نحوه جراحی کامل را توضیح دادیم و مراحل انجام سایر روش های آن کمی متفاوت است.

روش‌های مختلف جراحی لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی دارای روش های مختلفی است که اکثریت افراد این موارد را نمی‌شناسند. در ادامه به متداول ترین روش های این عمل اشاره خواهیم داشت:

روش‌های-مختلف-جراحی-لیفت-پیشانی

جراحی لیفت کلاسیک

این جراحی برای افرادی مناسب است که دارای پیشانی بلند هستند و نیاز دارند که فرم ابرو ها و افتادگی های این ناحیه برطرف شود. در عمل لیفت کلاسیک پیشانی، از پشت گوش سمت راست تا پشت گوش سمت چپ، از بالای سر و جای رویش موها برش ایجاد می‌شود و پوست کشیده و افتاده در ناحیه پیشانی به طور کامل برطرف می‌شود.

جراحی لیفت آندوسکوپیک پیشانی

در این نوع از عمل لیفت پیشانی، برش ها بسیار کوتاه بوده و یک لوله بسیار نازک به درون این برش ها وارد می‌شود که جراح بتواند با دوربین آن بافت های زیر پوست را به خوبی مشاهده کند. این روش تا حدودی تهاجم کمتر دارد اما به هر حال نیازمند مراقبت های لازم می‌باشد.

عمل لیفت پیشانی با برش محدود

این جراحی با روش محدود، دارای برش های بسیار کوچک است و از لوله آندوسکوپی هم در این روند استفاده می‌شود. در مورد این روش باید گفت که مشکلات وسیع پیشانی را رفع نمی‌کند و اغلب برای برطرف کردن مشکلات و چین و چروک های گوشه پیشانی و شقیقه و همچنین گوشه چشم ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب جراحی لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی علاوه بر مزایای متعددی که دارد، با برخی معایب نیز همراه است. لیفت پیشانی دارای روش های متعددی است که برخی از آن ها نتایج کوتاه مدتی دارند اما این عمل نتایج ماندگاری به همراه دارد. دوره نقاهت این روش کوتاه مدت است اما مهمترین ویژگی این عمل، پنهان بودن برش های جراحی و بخیه ها است. همانطور که دانستید با عمل لیفت پیشانی، افتادگی ابروها از بین رفته و دیگر خطوط افقی روی پیشانی وجود نخواهد داشت.

از معایب جراحی لیفت پیشانی باید اشاره کرد که تهاجمی بوده و برای مدت زمانی تقریبا طولانی جای زخم بخیه ها باقی می‌ماند. توجه داشته باشید که قبل از انجام این عمل باید همه جوانب آن را بررسی کنید و نسبت به وضعیت شخصی خود برای انجام آن تصمیم بگیرید. لازم به ذکر است که مقدار هزینه جراحی چندان بالا نیست که جزو معایب محسوب شود.

سوالات متداول درباره جراحی لیفت پیشانی

آیا جای بخیه های جراحی لیفت پیشانی باقی می‌ماند؟

خیر، هیچ جایی از این برش ها در آینده باقی نمی‌ماند اما بهبود آن ها مستلزم زمان است. در واقع نمی‌توانید یک ماه بعد به دنبال بهبود کامل این جای زخم ها باشید.

عمل لیفت پیشانی همزمان با جراحی لیفت ابرو امکان پذیر است؟

بله انجام این دو روش به صورت همزمان هیچ مانعی ندارد و نتایج بهتری را برای زیباجو رقم خواهد زد.

لیفت پیشانی با جراحی بهتر است یا غیر جراحی؟

قطعا این جراحی کاربرد و مزایای بیشتری نسبت به سایر تکنیک های غیر جراحی دارد. باید در نظر داشته باشید که این روش، نتایج ماندگارتری داشته و با یک بار هزینه تا چندین سال از ظاهر جوان خود لذت ببرید. روش های غیر جراحی لیفتینگ پیشانی نیز نتایج خوبی را امروزه رقم زده اند اما به هر حال چندان ماندگار نیستند و نیاز به ترمیم مجدد در کوتاه مدت دارند.

نتیجه گیری 

جراحی لیفت پیشانی در دسته تکنیک های دائم و ماندگار قرار می گیرد که برش متعددی در روند انجام آن بر روی پوست ایجاد می‌شود اما جای هیچ کدام از آن ها در آینده باقی نمی‌ماند. همه افراد باید توجه داشته باشند که پوست صورت دارای اهمیت بسیار است و باید حتما تحت نظر جراح خوب انجام شود که نتیجه مورد نظر برای شما حاصل شود. توصیه بر این است که به یکباره عمل لیفت پیشانی کامل را انجام دهید که چروک های عمیق تر و خطوط گسترده تر در این نواحی را از بین ببرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *