بهترین سن عمل بینی

سن مناسب عمل بینی چند است؟

سن مناسب عمل بینی بعد از 18 سالگی و در دهه دوم و دهه سوم زندگی پیشنهاد می‌شود. اگر جراحی بینی هنوز در شرایطی که سن مناسب عمل نرسیده باشد انجام شود، می‌تواند نتیجه عمل را تغییر داده و رضایت مراجع با انتظارات او همخوانی نداشته باشد. بینی‌هایی که گوشتی هستند باید در سن مناسب و با تشخیص پزشک متخصص زیبایی انجام گیرد. در غیر این صورت این مدل عمل‌های بینی حساس، می‌تواند در سنین پایین نتیجه زیبایی را بعد از مدتی تحت تاثیر قرار دهد.

سن-مناسب-عمل-بینی-چند-است؟

اهمیت سن در نتیجه و موفقیت عمل بینی

سن مناسب عمل بینی، تاثیر مستقیمی بر روی اخذ نتایج مطلوب و موفقیت در جراحی بینی دارد. جراحان متخصص نتیجه مطلوب عمل را منوط بر رعایت سن زیباجو می‌دانند. ساختار صورت و حتی فرم و ظاهر بینی با بالا رفتن سن تغییر می‌کند. به همین دلیل در افرادی که در سن نوجوانی و جوانی هستند، ساختار بینی با رشد خود می‌تواند ظاهر یا فرم آن را تغییر دهد. با بالا رفتن سن، میزان استحکام ساختار بینی بیشتر شده و تغییرات غیرارادی به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند.

چه سنی برای انجام جراحی بینی مناسب است؟

بهترین سن عمل بینی بین دهه دوم یا سوم است تا ساختار بدن قابلیت ثابتی پیدا کرده و رشد قسمت‌های مختلف بدن مانند بینی، متوقف شود. متخصصان زیبایی، سن مناسب برای جراحی بینی را بعد از بلوغ می‌دانند. همچنین توصیه می‌شود تا افراد حتما تا 18 سالگی صبر کنند و قبل از آن هیچ گونه عمل زیبایی بینی انجام ندهند. البته با توجه به تفاوت‌های شرایط جسمانی یا فیزیولوژیک هر فرد، پزشک متخصص می‌تواند سن مناسب برای جراحی را تعیین کند. برای نتیجه گیری مطلوب و فرم گیری بهتر بینی، توصیه می‌شود عمل‌های زیبایی زیر 18 سالگی انجام نشود.

آیا برای انجام جراحی بینی محدودیت سنی وجود دارد؟

سن مناسب عمل بینی، بعد از بلوغ و ورود به دوره جوانی است. با این حال ممکن است برخی از متخصصان این جراحی حساس را زیر 18 سال هم انجام دهند. از آن جایی که در دوران نوجوانی هنوز ساختار و قوای بدنی به طور کامل شکل نگرفته، عمل بینی می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد. جدا از آن، معمولا زیر 18 سال عمل زیبایی موفقیت آمیز نخواهد بود و بعد از چهار الی پنج سال ممکن است ظاهر و فرم بینی تغییر کند. البته برخی از افراد هم هستند که با توجه به شرایط بدنی یا فیزیکی خود، جراحی کردن در دهه دوم زندگی آن‌ها باز هم زود است و پزشک دهه سوم را برای عمل مناسب می‌داند.

آیا-برای-انجام-جراحی-بینی-محدودیت-سنی-وجود-دارد؟

عمل بینی در سنین بالا امکان پذیر است؟

با این که سن مناسب عمل بینی بر روی نتیجه مثبت و موفقیت آمیز بودن عمل تاثیر گذار است؛ اما نباید نادیده بگیریم که جراحی زیبایی در سنین بالا هم ممکن است ریسک به حساب بیاید. با بالا رفتن سن هم ممکن است خطرات جراحی زیبایی زیادتر شود. برخی از مهم‌ترین خطرات جراحی در سن بالا عبارت هستند از:

ابتلا به بیماری های زمینه ای

با بالا رفتن سن، بستر ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای فراهم می‌شود. ابتلا به بیماری‌های نظیر بالا رفتن فشار خون، دیابت نوع دوم و… می‌تواند جراحی بینی در سن بالا را چالش ساز کند.

کندی روند بهبودی در دوران نقاهت

با بالا رفتن سن، بدن توانایی گذشته برای تغذیه رسانی به سلول‌ها یا حتی افزایش سیستم دفاعی را ندارد. به همین دلیل بهترین سن عمل بینی در جوانی است تا فرد دوران نقاهت کمتری داشته باشد.

تاثیرات منفی و نتایج نامطلوب

با افزایش سن، بافت پوست ضعیف‌تر می‌شود. همچنین در این حالت جراحات وارد شده بر روی پوست به درستی برطرف نشده و ممکن است به صورت اسکار باقی بماند.

افزایش عوارض جانبی ناشی از عمل

به طور کلی هر نوع جراحی از جمله عمل‌های زیبایی، عارضه‌های خاص خود را دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود بیمارانی که سن بالایی دارند، حتما چکاپ‌های لازم قبل از عمل را انجام دهند.

عدم گرفتن نتیجه مطلوب

توجه به سن مناسب عمل بینی برای دستیابی به نتایج مطلوب و انتظارات خود فرد است. با این حال وقتی جراحی زیبایی بینی در سن بالا انجام می‌شود، ممکن است که واقعیت ظاهری با انتظارات بیمار همخوانی نداشته باشد.

عمل بینی در سنین نوجوانی به چه صورت است؟

عمل بینی در سنین نوجوانی به دلیل بازخوردهای منفی به ظاهر بینی، افزایش یافته است. با این حال جراحی زیبایی بینی در سن نوجوانی خطرناک بوده و ممکن است بعد از مدتی، حالت بینی به شکل قبل خود بازگردد. جراحی بینی در نوجوانی، بین افرادی که بینی‌های گوشتی دارند بیشتر شایع است. سن مناسب عمل بینی بعد از دهه دوم است تا نتایج به دست آمده با انتظارات واقع گرایانه هماهنگی داشته باشد.

عمل-بینی-در-سنین-نوجوانی-به-چه-صورت-است؟

آیا سن عمل بینی در دختران و پسران متفاوت است؟

به طور معمول بهترین سن عمل بینی در دختران و پسران با هم متفاوت است. از آن جایی که دختران زودتر به بلوغ جسمی می‌رسند، معمولا رشد بینی تا سن 15 سالگی طول می‌کشد‌. در حالی که این دوره رشد در بین پسران بیشتر بوده و تا 18 سال هم زمان می‌برد. به همین دلیل دختران می‌توانند زودتر از پسران بعد از اتمام دوران نوجوانی، اقدام به عمل کنند. با این حال پسرانی که می‌خواهند نتیجه بهتری از جراحی زیبایی بینی بگیرند، بهتر است آن را به دهه دوم یا سوم زندگی خود موکول کنند.

سوالات متداول سن مناسب عمل بینی

سن مناسب عمل بینی در چه بازه‌ای است؟

بهترین سن جراحی بینی برای دستیابی به نتایج دلخواه، بین 22 الی 28 سالگی است.

آیا با عمل بینی در سن بالا دچار مشکلات تنفسی می‌شویم؟

این اتفاق برای تمام افراد نمی‌افتد؛ اما ممکن است به دلیل بالا رفتن سن، بافت‌های ریه ضعیف‌‌تر شده و نفس کشیدن بعد از عمل را سخت‌تر کند.

آیا می‌توان بعد از 45 سالگی اقدام به عمل زیبایی بینی کرد؟

این مدل جراحی در سنین بالا با ریسک زیاد انجام شده و نادر هستند. با این حال متخصصانی هستند که بینی افراد بالای 45 سال را هم عمل می‌کنند.

نتیجه گیری بهتر از جراحی بینی در سن مناسب

توجه به بهترین سن عمل بینی می‌تواند یک عامل موثر در دستیابی به انتظارات واقع گرایانه و نتایج دلخواه باشد. با این حال انتخاب بهترین متخصص زیبایی در جراحی بینی نیز، شرط مهم دیگری است. دکتر سید نجات حسینی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، 22 سال سابقه درخشان در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته‌اند. دکتر حسینی با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی و جسمانی فرد، سن مناسب برای جراحی بینی را پیشنهاد می‌دهد تا احتمال آسیب و عارضه‌های بعد از عمل کمتر شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *