جراحی بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی در میان مراجعان از محبوبیت زیادی برخوردار است. در جراحی بینی نیمه فانتزی، بینی ظاهر طبیعی خود را حفظ کرده و کمی هم به سمت بینی فانتزی متمایل می‌شود. افرادی که بینی استخوانی دارند‌‌، کاندیدای مناسب این عمل هستند. اگر به این جراحی علاقه دارید، می‌توانید در ادامه در مورد آن اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

عمل-بینی-نیمه-فانتزی

ویژگی‌های بینی نیمه فانتزی

در حالت کلی، بینی نیمه فانتزی تفاوت چندانی با بینی فانتزی ندارد. جراح در حین عمل، بینی را از حالت طبیعی خارج کرده و کمی قوس به آن می دهد. با این که ظاهر طبیعی بینی را حفظ می کند، برای به دست آمدن این نوع بینی جراح باید تمام تلاش خود را بکند که تا حد امکان از کوچک شدن و قوس دار شدن بیش از حد آن جلوگیری کند. برای ایجاد یک بینی نیمه فانتزی زاویه بین لب و نوک بینی باید در حدود 100 درجه باشد تا تغییر زیادی در ظاهر حاصل نشود.

شکل دادن به نوک بینی در این نوع جراحی بسیار مهم است. اگر نوک بینی بیش از حد بزرگ شود یا چندان تغییر نکند، بینی نیمه فانتزی به وجود نمی‌آید. پس از کوچک کردن نوک بینی باید تا مقدار کمی به سمت بالا شکل داده شود تا با بینی طبیعی و فانتزی تفاوت داشته باشد.

کاندیدای مناسب عمل بینی نیمه فانتزی

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر شخصی قبل از جراحی بینی پیش بیاید این است که آیا جراحی نیمه فانتزی مناسب من است یا خیر؟ به طور کلی، هر روش جراحی برای برخی از بینی‌ها مناسب خواهد بود. برای جراحی بینی نیمه فانتزی بیشتر بینی‌های استخوانی در نظر گرفته می‌شوند. این بدین معنی است که فرم نیمه فانتزی روی این بینی‌ها بهتر خود را نشان داده و پس از عمل احتمال این که بازگشت داشته باشند بسیار کم خواهد بود.

کاندیدای-مناسب-عمل-بینی-نیمه-فانتزی

به صورت کلی، در بینی خانم‌ها کمی قوس وجود دارد که این امر در آقایان وجود ندارد. پس در هنگام جراحی نیز این نکته در نظر گرفته می‌شود تا ظاهر بینی طبیعی‌تر باشد. با وجود این، برخی افراد مایل هستند که بینی قوس داری داشته و نوک آن کمی به سمت بالا باشد. پس جراح برای آنان عمل بینی نیمه فانتزی را در نظر می‌گیرد و با رفع ایراداتی که دارد ظاهر آن را نیز کمی تغییر می‌دهد.

روش انجام جراحی بینی نیمه فانتزی به چه صورت است؟

نحوه انجام این جراحی به روش آن بستگی دارد. معمولا پزشکان از دو روش باز و بسته برای عمل بینی نیمه فانتزی استفاده می‌کنند. قبل از جراحی، شما باید آمادگی کامل برای این کار را داشته باشید. برای این کار قبل از ایجاد برش بیمار بیهوش می‌شود و پوست بینی بلند می‌شود. در نهایت پس از پایان جراحی بخیه زده خواهد شد.

 نوع دیگر جراحی بینی نیمه فانتزی روش بسته است که کاملا با نوع باز تفاوت دارد. در روش بسته جراح هیچ برشی روی بینی ایجاد نخواهد کرد و تمامی تغییرات از طریق سوراخ‌های داخل بینی انجام می‌شود. در نتیجه، فقط تغییرات سطحی قابل اعمال هستند و نمی‌توان در این روش تغییرات بزرگی را مشاهده کرد.

زمان جراحی در این عمل بسیار کوتاه‌تر است و به دلیل نبودن برش در بینی، به سرعت دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارید. لازم به ذکر است که روش بسته در عمل بینی نیمه فانتزی کاربرد چندانی ندارد، زیرا این جراحی تقریبا پیچیده بوده و نمی‌توان تغییرات زیادی در بینی ایجاد کرد.

دوره نقاهت عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟

پروسه نقاهت عمل بینی کمی طولانی است، اما آثار اولیه آن طی یک هفته برطرف می‌شود. در مدت زمان دوران نقاهت هیچ تفاوتی بین جراحی بینی نیمه فانتزی و طبیعی وجود ندارد. معمولا دو روز بعد از جراحی تورم ایجاد شده روی صورت تشدید می‌شود و پس از یک هفته کاهش می‌یابد. سپس پس از انجام معاینات توسط پزشک خود در صورت نبودن هیچ مشکلی می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید. البته نتایج کامل جراحی در این مدت مشخص نمی‌شوند و برای دیدن نتایج نهایی باید یک سال صبر کنید.

دوره-نقاهت-عمل-بینی-نیمه-فانتزی-چقدر-است؟

در طی این مدت باید مراقب باشید که هیچ آسیبی به بینی شما وارد نشود و از زدن عینک نیز خودداری کنید، چون ممکن است به بینی فشار بیاورد. همچنین انجام ورزش‌های سنگین و قرار گرفتن بیش از حد در آفتاب نیز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در هفته‌های بعدی کبودی به طور کامل برطرف شده، اما مقداری تورم در ناحیه بینی و اطراف آن باقی می‌ماند. این تورم تا یک سال پس از جراحی کاملا برطرف می‌شود.

مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی نسبت به روش‌های دیگر مزایایی دارد که به شرح زیر هستند:

حفظ ظاهر طبیعی بینی

در روش فانتزی ظاهر بینی به طور کامل تغییر می‌یابد و شما چیزی از بینی قبلی مشاهده نخواهید کرد. این امر در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی صدق نمی‌کند، چون جراح تمامی تلاش خود را می‌کند تا ضمن حفظ کردن ظاهر طبیعی بینی تا حدودی تغییرات لازم را نیز اعمال کند.

از بین بردن تمامی مشکلات و نقص‌های ظاهری

اگر بینی شما دارای قوز و استخوانی است، این جراحی انتخابی ایده آل برایتان به حساب می‌آید. با برطرف شدن قوز، بینی شما صاف‌تر و کوچک‌تر از حد معمول نشان داده می‌شود. همچنین افرادی که بینی بسیار بزرگی ندارند می‌توانند با عمل بینی نیمه فانتزی بینی خود را به اندازه ایده آل تغییر دهند.

اصلاح نوک بینی به طور کامل

در جراحی طبیعی نوک بینی تغییر نکرده و فقط بینی کمی کوچک‌تر می‌شود. علاوه بر این کار در جراحی نیمه فانتزی، نوک بینی نیز مورد تغییر قرار می‌گیرد. این تغییر در مقایسه با جراحی فانتزی کمتر است و نوک بینی کمی به سمت بالا کشیده می‌شود.

سوالات متداول در مورد عمل بینی نیمه فانتزی

آیا می‌توان پس از جراحی بینی نیمه فانتزی حمام کرد؟

تا یک هفته پس از جراحی از استحمام کردن خودداری کنید تا دچار عفونت نشوید.

درصد موفقیت این جراحی تا چه اندازه است؟

نوع پوست، آناتومی فرد و تجربه جراح در این زمینه موثر خواهد بود.

در عمل بینی نیمه فانتزی چه عوارضی قابل مشاهده است؟

تورم، کبودی، خونریزی، درد و عفونت از عوارض این جراحی به حساب می‌آیند.

جراحی بینی نیمه فانتزی با تغییر زاویه بین لب و نوک بینی در حدود 100 درجه موجب ایجاد شکلی ظریف و ظاهری منحصر به فرد می شود. همچنین جراح جزئیات نیمه فانتزی شامل یک قوس کوچک را درحالی که ظاهر طبیعی بینی حفظ شود اضافه خواهد کرد. هدف از این نوع جراحی، ایجاد ظاهری شگفت‌انگیز و جذاب، اما در عین حال طبیعی است. انتخاب یک جراح ماهر و متخصص در این زمینه بسیار حائز اهمیت است تا نتیجه قابل قبولی را بدست آورید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *