چسب زدن بینی بعد از جراحی

نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی

نحوه چسب زدن بینی در دو هفته اول بعد از عمل، تاثیر ویژه‌ای در کاهش تورم، کبودی و گرفتن نتیجه مطلوب در ساختار زیبایی بینی دارد. اگر چسب بینی کج یا شل زده شود، ممکن است منجر به کج شدن بینی یا تغییر در ساختار ظاهری آن شود. بیشتر متخصصان معتقد هستند بهترین زمان برای چسب زدن بر روی بینی، دو هفته اول تا یک ماه بعد از جراحی خواهد بود. با این حال برخی دیگر از متخصصان بر این باور هستند که زدن چسب بینی بعد از جراحی تا سه ماه بعد، برای حفظ ظاهر زیبایی بینی الزامی خواهد بود.

نحوه-چسب-زدن-بینی-بعد-از-جراحی

علت استفاده از چسب بینی بعد از جراحی

چسب زدن بینی بعد از جراحی به کاهش تورم، کبودی، ورم و حتی قرمزی بینی کمک می‌کند. همچنین در بهبود روند درمان و فرم دهی بهتر ظاهر بینی موثر است. بیشتر متخصصان زیبایی، زدن چسب بر روی بینی بعد از عمل را به علت کمتر شدن فاصله بین استخوان زیرین با پوست بینی و تسریع زمان بهبودی و مشاهده نتیجه عمل، توصیه می‌کنند. از آن جایی که بعد از جراحی زیبایی بینی، سر غضروف بینی بسیار حساس بوده و ممکن است تحت آسیب فیزیکی قرار بگیرد، چسب بینی می‌تواند احتمالا صدمات وارده را کاهش دهد. متخصصان زیبایی معتقد هستند که ساختار نهایی بینی بعد از عمل به مدل و نحوه چسب زدن بینی، بستگی دارد.

چه مدت زمان باید از چسب بینی استفاده کرد؟

مدت زمان استفاده از چسب بر روی بینی برای هر زیباجو متناسب با نوع عمل، مدل بینی و تشخیص متخصص زیبایی متفاوت خواهد بود. به طور کلی چسب روی بینی تا یک الی سه ماه بعد از عمل کاربرد دارد. همچنین استفاده از آن بعد از سه ماه، دیگر بدون فایده خواهد بود. برای زیباجویانی که جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهند، چسب زدن بینی تا 2 الی 3 هفته اول الزامی است. نحوه چسب زدن بینی در این دوره بسیار مهم است و اگر بلافاصله بعد از عمل به خوبی چسبانده شود، تاثیر خود را خواهد گذاشت. با این حال چسب زدن بینی در یک الی دو ماه اولیه تاثیر دارد و نیازی به طولانی کردن دوره چسب زدن بر روی بینی نخواهد بود.

بیشتر متخصصان زیبایی بعد از جراحی‌هایی که ساختار بینی تغییر می‌کند، توصیه می‌کنند که در طول شب هم از چسب بینی استفاده شود. سپس در صبح روز، بعد آن را باز کرده و تعویض کنند. علت آن تورم زیادی است که بینی بعد از جراحی زیبایی در طول شب پیدا می‌کند.

نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی به چه صورت است؟

نحوه چسب زدن بینی به شیوه اصولی، یکی از حساس‌ترین کارهایی است که باید بعد از عمل زیبایی انجام دهید. اگر این کار به شیوه نادرست انجام شود، می‌تواند ساختار زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. قبل از زدن چسب بر روی بینی، بهتر است پوست خود را به آرامی و بدون فشار با یک پد الکلی تمیز، پاک کنید. با این کار تمام چربی‌ها، آلودگی‌ها و کثیفی‌های روی پوست بینی از بین می‌رود. در ادامه مراحل زیر را با دقت و به صورت اصولی انجام دهید:

نحوه-چسب-زدن-بینی-بعد-از-جراحی-به-چه-صورت-است؟

مرحله اول

بهترین نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی، تمرین کردن مقابل آینه است. تکه نوارهای بلندی از چسب را برش دهید. آن‌ها را از قسمت بالای بینی شروع کرده و به سمت گونه‌ها بچسبانید. در هنگام چسباندن، وارد کردن کمی فشار بر روی بینی به وسیله چسب الزامی است. همین کار را از بالای بینی شروع کرده و با سه الی چهار چسب دیگر تا نزدیک نوک بنی ادامه دهید. در قسمت پل بینی به دلیل بزرگتر بودن این قسمت، شما به چسب بیشتری احتیاج دارید.

در هنگام چسب زدن دقت کنید که در هر لایه، حدود 30 الی 50 درصد از چسب قبلی، باید توسط چسب جدید پوشانده شود. به عبارت دیگر بهتر است طوری چسب بزنید که نوارها تا حدودی بر روی یک دیگر بچسبند. پس مهم‌ترین قدم در چسب زدن بر روی بینی، اصولی چسباندن لایه اول بالای بینی است. بقیه لایه‌ها را باید مطابق با لایه اول و به صورت همپوشانی با آن بزنید.

مرحله دوم

در مرحله دوم چسب زدن بینی، حالا نوبت به چسباندن نوک بینی از بالای لب و طرفین و کشیدن آن به سمت بالا خواهد بود. نوار چسبی را که برای این قسمت انتخاب می‌کنید، باید بلندتر یا درازتر از نوار چسب‌های مرحله اول باشد. دقت کنید در این روش، شما نباید سوراخ‌های بینی را با چسب بچسبانید. بلکه با کمی فاصله از پره‌های بینی و نزدیکتر شدن به نوک بینی، آن را به سمت بالا بکشید. این چسب باید تا اولین چسبی که بر روی بالای بینی زده‌اید، کشیده شود. برخی از جراحان زیبایی معتقد هستند که اصلا تا نزدیک نوک بینی را هم نباید بچسبانید. بنابراین برای چسب زدن در این مرحله بهتر است نظر پزشک متخصص خود را بپرسید.

مرحله سوم

مرحله سوم تکرار مرحله اول است. نحوه چسب زدن بینی در این مرحله درست با مرحله اول برابری می‌کند. باز هم چند قطعه نوار چسب را بریده و از بالای بینی تا پل بینی را به صورت همپوشانی شده، چسب بزنید. در این مرحله هم لازم است فشار ملایمی به وسیله چسب بر روی بینی خود، ایجاد کنید.

چه نوع چسب بینی مناسب است؟

جهت چسب زدن بینی بعد از جراحی، توصیه می‌شود از رول نوار کاغذی که معمولا 1 / 2 اینچی بوده و ضد حساسیت است استفاده کنید. اگر بتوانید نوار چسب بینی خود را از بهترین برندهای معروف و از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید، بهتر خواهد بود. برای این کار می‌توانید بهترین مارک و اندازه نوار چسب بینی را از پزشک متخصص خود بپرسید. دکتر داروساز داروخانه هم می‌تواند شما را در تهیه بهترین مدل چسب بینی نیز راهنمایی کند. دقت کنید که چسب بینی حتما در بسته بندی استریل شده قرار گرفته باشد تا موجب عفونت پوستی و حساسیت نشود.

سوالات متداول چسب زدن بینی بعد از جراحی

اگر بعد از چسب زدن بر روی بینی، جوش زدیم چکار کنیم؟

در برخی از زیباجویانی که حساسیت پوستی دارند، ممکن است بعد از چسب زدن شاهد جوش‌های مختلفی بر روی بینی خود باشند. در این حالت می‌توانید با مشورت پزشک یا متخصص داروساز، مدل چسب بینی خود را عوض کنید.

مدت زمان چسب زدن برای جراحی‌های بینی گوشتی چگونه است؟

مدت زمان چسب زدن بینی تا حداکثر سه ماه خواهد بود. به طور کلی مدت زمان لازم برای زدن چسب بینی‌های گوشتی بیشنر از بینی‌های استخوانی است.

اگر چسب بینی را شل بزنیم چه می‌شود؟

اگر چسب بینی شل زده شود تاثیر چندانی روی ساختار بینی نخواهد داشت. با این حال ممکن است تورم و کبودی بینی، دیرتر از موعد مقرر خوب شود.

در نهایت بهبود روند درمان با چسب زدن بینی به شیوه اصولی

نحوه چسب زدن بینی در بهبود درمان و فرم دهی صحیح ساختار بینی بسیار موثر است. در بیشتر موارد جراحان زیبایی، اولین چسب بینی بعد از عمل را خودشان می‌زنند. توصیه می‌شود شیوه و اصولی را که پزشک متخصص برای چسب زدن بر روی بینی اجرا می‌کند را در پیش بگیرید. در این حالت اگر چسب بینی به خوبی زده شود، کبودی و تورم در ناحیه جراحی شده زودتر بهبود خواهد یافت.

زمان بهبودی بعد از جراحی به نوع عمل و تکنیک‌هایی که پزشک متخصص انجام می‌دهد، بستگی دارد. دکتر سید نجات حسینی، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک بر روی چسباندن چسب روی بینی بعد از عمل به شیوه اصولی تاکید ویژه‌ای دارد. دکتر حسینی در مراحل اولیه بعد از جراحی جهت بهبود درمان و اطمینان خاطر زیباجویان، نحوه چسب زدن را به آن‌ها توضیح خواهد داد.  

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *