جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو + مزایا

جراحی لیفت ابرو همانطور که از نامش مشخص است، برای بالا بردن ابروها و زیباسازی این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا همه افراد به مرور زمان و با افزایش سن دچار  چین خوردگی و افتادگی در صورت، ناحیه پیشانی و ابرو ها می‌شوند که امروزه با استفاده از تکنیک پیشرفته و ظریف عمل لیفت ابرو برطرف می‌شود.

جراحی-لیفت-ابرو-مزایا

اگر شما هم به دلیل خطوط و افتادگی ابرو بر روی پلک ها، چهره ای جدی یا عصبانی و یا اخمو پیدا کردید، توصیه داریم که با یک پزشک در مورد انجام این عمل مشورت کنید و زیبایی را به چهره خود بازگردانید. در این مقاله به هدف این جراحی و نحوه انجام آن اشاره کردیم.

اهداف انجام جراحی لیفت ابرو

ابرو ها در دسته اجزایی از صورت قرار دارند که به سرعت با افزایش سن دچار چروک و افتادگی و خطوط اخم می‌شوند. هدف از انجام جراحی لیفت ابرو، از بین بردن این خطوط عمیق میان دو ابرو و رفع افتادگی این ناحیه است که جوانی پیشانی را به همراه داشته و ظاهری زیباتر به چهره افراد می‌بخشد.

کاندیدای مناسب جراحی لیفت ابرو

در واقع جراحی لیفت ابرو در دسته روش هایی قرار دارد که برای همه افراد مناسب نیست و باید حتما برای انجام آن، برخی موارد در نظر گرفته شود. افرادی که گزینه مناسبی برای انجام این عمل هستند، عبارتند از:

❇️ افرادی که استعمال دخانیات ندارند.

❇️ اشخاصی که مشروبات الکلی استفاده نمی‌کنند.

❇️ افرادی که انتظارات واقع بینانه از انجام این جراحی دارند.

❇️ اشخاصی که به لحاظ جسمی دارای شرایط سالمی هستند و از بیماری های مزمن یا مشکلات پوستی رنج نمی‌برند.

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت ابرو

نکات و اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در نتایج عمل تاثیر بسزایی دارد و اهمیت به هر یک از این موارد سبب شده تا دوران نقاهت راحت تری را تجربه کنید.

اقدامات-قبل-از-انجام-جراحی-لیفت-ابرو

📣 استعمال سیگار باعث می‌شود، فرآیند بهبودی کند شود، بنابراین حتما حداقل دو هفته قبل از انجام جراحی لیفت ابرو آن را کنار بگذارید.

📣 قبل از جراحی، بهتر است مصرف الکل را تا حد امکان محدود کنید یا در بهترین حالت از آن خودداری کنید.

📣 حتما قبل از مراجعه به جهت انجام عمل لیفت ابرو، برای خود یک همراه در نظر بگیرید.

📣 ممکن است پزشک تعدادی آزمایش قبل از این جراحی درخواست کند، که باید انجام دهید.

📣 برای اینکه احتمال خونریزی در جراحی کاهش پیدا کند، برای 12 روز قرص رقیق کننده خون خود را قطع کنید. البته برای این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.

📣 بعد از جراحی، توانایی جویدن غذاهای سنگین را ندارید و بهتر است قبل از عمل چندین نوع وعده غذایی سبک برای خود آماده کنید.

📣 محیطی که قرار است در منزل بعد از عمل استراحت داشته باشید را از قبل آماده کنید و اطمینان پیدا کنید که وسایل دکوری در بالای سر شما قرار نداشته باشد تا به ناگهان حادثه ای ایجاد نشود.

فرایند انجام عمل لیفت ابرو

این جراحی به منظور بهبود شکل و موقعیت ابروها، کاهش چین و چروک‌های پیشانی و ایجاد صورتی جوان‌تر به کار می‌رود و دارای انواع مختلفی است. در حقیقت با چندین مدل برش متفاوت، جراح می‌تواند به انجام جراحی لیفت ابرو بپردازد.

لیفت ابرو با برش مستقیم

طی این جراحی، یک برش صاف و مستقیم در طول خط موی پیشانی ایجاد می‌شود. سپس با برداشتن پوست از زیر برش، ابروها به سمت بالا کشیده و از موقعیت قبلی خود جابجا می‌شوند. در انتهای عمل، برش ها با بخیه بسته می‌شوند. این روش معمولاً برای ابروهایی که نیاز به رفع افتادگی بیشتر دارند و به اندازه زیادی بر روی پلک افتاده اند، مناسب است.

لیفت ابرو با برش مینیمال

طی لیفت ابرو با برش مینیمال، تعدادی برش کوچک از طریق چندین سوراخ کوچک در پوست صورت ایجاد می‌شود. سپس از طریق این برش‌ها، یک دوربین کوچک به داخل پوست وارد می‌شود تا پزشک بتواند عضلات زیر ابروها را به شکل دقیق تری جابجا کند. این روش کمترین میزان برش و آسیب به بافت پوستی را ایجاد می‌کند و زمان بهبودی کوتاه‌ تری نسبت به سایر روش های جراحی بالا بردن ابرو دارد.

پزشک قبل از جراحی با بررسی و ارزیابی دقیقی از شکل و موقعیت ابروها، به شما راهنمایی و بهترین روش را برای شما تعیین می‌کند. دکتر نجات حسینی اطلاعات دقیق تری را از نحوه انجام جراحی با روش انتخابی و مراقبت های بعد از آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایا و معایب جراحی لیفت ابرو

البته که جراحی لیفت ابرو علاوه بر داشتن مزایای متعدد، با معایبی نیز همراه است. در این بخش سعی کردیم تا اطلاعات نسبتا مناسبی از هر دوی این موارد در اختیار شما قرار دهیم.

✨ بهبود شکل و موقعیت ابروها

✨ جوان و خوش فرم شدن صورت

✨ زمان بهبودی نسبتا کوتاه

✨ بالا بردن اعتماد به نفس

✨ کاهش نسبی چین و چروک پیشانی ( افرادی که دارای چروک های زیادی در پیشانی خود هستند، می‌توانند همزمان با جراحی لیفت ابرو، به انجام جراحی لیفت پیشانی نیز بپردازند و نتایج فوق العاده تر و ماندگارتری را تجربه کنند.)

در ارتباط با معایب جراحی لیفت ابرو باید در مورد اول اشاره به تهاجمی بودن روش داشته باشیم. این روش همانند بوتاکس کم تهاجم نیست اما ماندگاری بسیار بالا و چندین ساله را برای زیباجویان به همراه دارد. خونریزی و کبودی و همچنین سوزش محل برش ها بعد از جراحی نیز از شایع ترین عوارض پس از این عمل است. نتیجه نهایی این عمل از قبل مشخص نیست و ممکن است که فرد بعد از مدتی پشیمان شود. مقدار هزینه این جراحی چندان بالا نیست که جزو معایب شناخته شود.

سوالات متداول درباره عمل لیفت ابرو

چه مدت زمانی برای بهبود کامل عمل لیفت ابرو نیاز است؟

این مورد به عوامل مختلفی مانند نحوه انجام عمل، سن فرد، سلامتی جسمی شخص و همچنین نحوه رعایت دستورالعمل‌ های مهم بعد از عمل بستگی دارد. به طور کلی، برای بهبود کامل چند ماه زمان لازم است اما بعد از دو الی سه هفته هم می‌توان تتایج تقریبا قطعی از این جراحی مشاهده کرد.

مدت زمان جراحی لیفت ابرو چقدر است؟

زمان لازم برای انجام این جراحی با احتساب بی حسی، حدود یک 1 الی 5/1 ساعت است اما باید توجه کنید که این مورد هم به میزان مشکل فرد و مقدار افتادگی ها و نوع پوست شخص بستگی دارد.

بعد از جراحی لیفت ابرو جای زخم باقی می‌ماند؟

جای زخم برش ها حدود دو ماه اول نیز زیر خط رویش مو باقی می‌ماند اما به مرور زمان کمتر خواهد شد و با استفاده از کرم های ترمیم کننده تجویزی در نهایت به طور کامل از بین می‌رود.

نتیجه گیری مقاله

جراحی لیفت ابرو برای بالا بردن و کشیده شدن پوست در ناحیه ابرو و پیشانی برای خانم ها و آقایان قابل استفاده است اما برای اخذ نتیجه خوب و بدون پشیمانی حتما باید بهترین جراح را برای خود برگزینید. بالا بردن ابرو ها از موقعیتی که در حال حاضر قرار دارند، موجب بازتر شدن چشم ها شده و ظاهری ایده آل تر برای اشخاص ایجاد می‌کند. مزایای این روش نسبت به معایب آن بسیار چشمگیرتر بوده و انجام آن نیازمند یک جراح با تجربه با نمونه کارهای عمل است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *