عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی و ویژگی های آن

عمل بینی طبیعی نوعی جراحی زیبایی بینی است که هدف آن ایجاد ظاهری طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت است. در این نوع عمل، جراح سعی می کند تا حد امکان ایرادات بینی را برطرف کند، بدون اینکه ظاهر آن را به طور غیرطبیعی تغییر دهد. این جراحی امروزه با نام جراحی بینی نچرال نیز شناخته می‌شود و به علت ویژگی هایی که دارد، بسیار مورد توجه بانوان و آقایان در سراسر جهان قرار گرفته است.

جراحی-بینی-طبیعی
عمل-بینی-طبیعی-نمونه-کار

اگر قصد انجام این جراحی را دارید، برای دانستن نحوه انجام و همچنین کاندید مناسب آن، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های بینی طبیعی

این جراحی مانند هر عمل زیبایی دیگری ویژگی های مربوط به خود را دارد. این مورد باعث می شود ویژگی هایی در بینی ایجاد شود که امروزه از لحاظ زیبایی شناختی بسیار محبوب است. در ادامه به برخی از اصلی‌ترین ویژگی های بینی طبیعی بعد از عمل اشاره می‌کنیم:

  • ایجاد ظاهری طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت
  • رفع ایرادات بینی مانند قوز، انحراف، پهن بودن، افتادگی و غیره
  • ایجاد قوس ملایم و متناسب با آناتومی بینی و چهره

چه افرادی برای عمل بینی طبیعی مناسب هستند؟

افرادی که برای عمل بینی طبیعی مناسب هستند، عبارتند از گروه هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

افرادی که از نظر جسمی و روحی سالم هستند: برای انجام عمل بینی طبیعی، شرایط جسمی و روحی سالم بسیار مهم است. افراد باید برای جراحی آمادگی فیزیکی و روانی مناسبی داشته باشند.

افرادی که انتظارات معقول و مناسب از نتیجه عمل دارند: مهم است که افرادی که قصد دارند عمل بینی طبیعی انجام دهند، انتظارات واقعی از نتیجه آن داشته باشند.

✅ افرادی که بهبود ظاهر بینی برایشان اهمیت دارد: اشخاصی که با ظاهر بینی خود راضی نیستند و بهبود ظاهر بینی برایشان اهمیت دارد، برای انجام عمل بینی طبیعی مناسب هستند.

افرادی که به سن مناسب رسیده‌اند: دلایل تکامل و رشد جسمانی در طول دوران نوجوانی لازم است تکمیل شود. بنابراین کاندید مناسب برای انجام این جراحی باید بالای 18 سال و همچنین زیر 60 سال باشد.

نحوه انجام عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی (رینوپلاستی) معمولا در مراحل زیر انجام می‌شود:

نحوه-انجام-عمل-بینی-طبیعی

بیهوشی

ابتدا، شما با توجه به توصیه جراح تحت بی‌هوشی کامل یا بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرید. انتخاب نوع بیهوشی بستگی به دستور جراح و نیازهای شما دارد.

ایجاد برش ها

جراح در این مرحله برش‌های کوچکی در بینی ایجاد می‌کند. این برش‌ها به جراح امکان دسترسی به استخوان و بافت‌های داخلی بینی را می‌دهند.

اصلاح استخوان و غضروف

در این مرحله، جراح به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا می‌کند تا شکل و اندازه آنها را تغییر دهد. این شامل برداشتن بخشی از استخوان یا غضروف، اضافه کردن غضروف مصنوعی در صورت نیاز و یا ترمیم و تقویت استخوان‌ها و غضروف‌های موجود است.

تنظیم شکل بینی

پس از اصلاح استخوان و غضروف، جراح به تنظیم شکل بینی می‌پردازد. این شامل تغییر شکل پره‌های بینی، ایجاد انحنای طبیعی و تنظیم طول بینی است.

بخیه و استفاده از اسپلینت

پس از اتمام جراحی و بخیه ها معمولا از اسپلینت بینی برای جلوگیری از خونریزی بیشتر، حفاظت از ناحیه جراحی و کمک به حفظ شکل درست بینی استفاده می‌شود.

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

دستمزد جراح

دستمزد جراح یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه عمل بینی طبیعی است. جراحان باتجربه و مشهور معمولا دستمزد بیشتری نسبت به جراحان کم تجربه تر دریافت می کنند.

محل سکونت

هزینه عمل بینی طبیعی در شهرهای بزرگ معمولا بیشتر از شهرهای کوچک است.

نوع عمل

هزینه عمل بینی طبیعی بسته به نوع بینی (مثلا بینی گوشتی یا استخوانی) و پیچیدگی آن متفاوت است.

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی مانند هزینه آزمایشات، داروها، و جلسات معاینه نیز باید در نظر گرفته شوند.

نوع بیهوشی

نوع بیهوشی (مثلا بیهوشی عمومی یا موضعی) نیز بر هزینه عمل بینی طبیعی تأثیر می گذارد.

بیمه درمانی

اگر بیمه درمانی دارید، ممکن است بخشی از هزینه عمل بینی طبیعی را تحت پوشش قرار دهد. البته این هزینه شامل هزینه های جراحی نمی‌شود.

 عمل بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب نیست؟

عمل بینی طبیعی، مانند هر جراحی دیگری، ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد. افراد زیر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مشکلات پزشکی یا شرایط فردی خود، برای عمل بینی طبیعی مناسب نباشند:

عمل-بینی-طبیعی-نمونه-کار-دکتر-نجات-حسینی
جراحی-بینی-طبیعی-نمونه-کار

❇️ وجود مشکلات پزشکی جدی: افرادی که مشکلات پزشکی جدی مانند بیماری‌های قلبی، عوارض جدی در سیستم تنفسی، یا مشکلات خونریزی دارند، ممکن است برای عمل بینی طبیعی مناسب نباشند.

❇️ شرایط سلامتی خاص: افرادی که به علت شرایط خاصی مانند دیابت، سیستم ایمنی ضعیف، یا داروهایی که مصرف می‌کنند، خطرات بیشتری را در طول جراحی و بعد از تجربه می‌کنند.

❇️ انتظارات غیر واقعی: افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتیجه عمل بینی طبیعی دارند و امیدوارند با جراحی زیبایی به شکل ایده‌آلی خود برسند، ممکن است برای عمل بینی طبیعی مناسب نباشند. در برخی موارد، تصورات نامعقول می‌تواند به اختلالات روانی منجر شود.

❇️ کسانی که نمی‌توانند مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی را رعایت کنند، کاندید مناسبی برای انجام جراحی نیستند.

سوالات متداول عمل بینی طبیعی

چه مواردی می‌تواند در جراحی بینی طبیعی اصلاح شود؟

در جراحی بینی طبیعی، می‌توان مواردی مانند اندازه بینی، تغییر شکل بینی، رفع گوشت اضافه یا انحراف و مشکل تنفسی را اصلاح کرد.

چه افرادی باید به جراحی بینی طبیعی اقدام کنند؟

افرادی که با اندازه، شکل یا ساختار بینی خود راضی نیستند و مایل به بهبود ظاهر آن هستند ممکن است به جراحی بینی طبیعی روی آورند.

در نهایت…

اگر می خواهید بدانید جراحی بینی طبیعی برای صورت شما مناسب است یا خیر لازم است از جراح بینی باتجربه برای پاسخ به این سوال بهره بگیرید. همچنین اگر سوالی در خصوص آمادگی های پیش از جراحی دارید، می توانید این سوالات را در جلسه مشاوره عمل بینی طبیعی مطرح کنید.

در این مقاله به هر آنچه نیاز بود قبل از رینوپلاستی بینی نچرال بدانید، اشاره کردیم. در صورتی که سوالی برای شما باقی مانده است، از طریق دیدگاه های سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *